dovolenafrancie

Francie obecně

Francie se pyšní titulem nejnavštěvovanější země Evropy. Není divu. Nachází se zde mnoho historických a přirodních památek. Dalo by se říci, že nabízí opravdu vše na co by si i ten nejnáročnější turista mohl vzpomenout. Ohraničují jí tři moře, nachází se zde největší evropské pohoří - Alpy a její hlavní město Paříž je kapitola sama. Francie je proto vyhledávaným turistickým střediskem už od nepaměti.

Při plánování dovolené ve Francii je tedy dobré vědět už předem, co chceme vidět a kam se podívat. Inspirací by mohl být následující odkaz. Pro milovníky zimních sportů se zde nacházejí jedny z nejlepších lyžařskách středisek v Evropě - Val D ´Isere, Alpe d´Huez či Praloup. V létě se tato střediska promění v ráj pro vysokohorskou turistiku nebo cyklistiku.

Azurové pobřeží na Jihu země zase nabízí relaxaci na jedné z mnoha písčitých pláží. V hlavní sezóně (červenci a srpnu) sem každoročně zavítá milony turistů, a tak je lepší vyrazit na Azurové pobřeží buď na počátku června či v září. Mezi nejznámější střediska patří bezesporu Nice, Cannes a St. Tropez, ale nachází se zde mnohem více míst, které stojí za návštěvu. Pro více informací s cestovatelskými tipy a ubytováním se můžete podívat sem.

V neposlední řadě by měla být zmíněna "vinná turistika". Oblastí, kde se ve Francii pěstuje víno, je hned několik. Nejznamější jsou Bordeaux, Burdunsko, Alsasko a samozřejmě Champagne, která je známá produkukcí pravého šampaňského.

Je tedy z čeho si vybírat, samotné napsání blogu o Francii by zabralo několik týdnů, a proto budu pokračovat zase příště :)Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek