dovolenafrancie

Francouzi

V tomto článku bych se chtěl pár řádky zmínit o francouzích - jejích zvycích, chování a celkoveho dojmu, jaký na mě udělali během pobytu ve Francii a dlouhodobého přátelství s Francouzi.

Rozdílu si všimneme už při uvítání, a sice proto, že místo podání ruky či pokývnutí, jak je tomu zvykem v Čechách, se líbají vzájemně na tváře. A to nejen mezi ženami, ale i muži mezi sebou. Postupem času se ale na to dá zvyknout a po určité době vám to neprijde ani trochu divné. Při setkání se vás vždy dotáží: "ca va"? Trošku to připomíná zvyk z USA: "How are you"? Odpověď na otázku Ca va?, je Ca va. Takže to bylo asi moje první slovíčko, kterí se mi zarylo do paměti.

Dalším typickým znakem pro Francouze je, že nikam nespěchají. Vše si pravděpodobně musí projít hlavou a neunáhlit se s řešením té či oné věci. To je možná i důvod, že francouzi nepřijdou téměř nikdy a nikam včas. Ani se to od nich neočekává. Zpozdění se akceptuje, ale samozřejmě zaleží takě na tom, v jaké oblasti Francie se zrovna nacházíte. v Paříži tomu tak není. Paříž je mnohem více hektická než třeba jih.

Na první pohled nelze přehlédnout francouzský smysl pro módu. Opravdu vědí, jak se obléci. Mladí, starší generace - prostě všichni vědí co si vzít na sebe a jen málokdy se setkáte s tim, že by něco neladilo. Mnohé národy by se tak od nich mohli poučit.

V neposlední řadě se musím zmínit o francouzské slabosti učit se cizím jazykům - především angličtině. A když už anglicky umí, tak jí nechtějí používat. Ve Francii se tedy vždy hodí, když alespoň někdo z výpravy umí francouzsky.

To by bylo na počátek vše, ale samozřejmě existuje mnohem více zvyků a tradic, o kterých by se zde dalo psát. pokud vás tedy cokoliv napadá, budu rád, když mě doplníte.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek